Digitalno okruženje je kompleksno. Postoji velik broj različitih tehnologija. Mrežna infrastruktura postaje sve komplikovanija. Hibridno radno okruženje i Cloud su svakodnevica. Dodajte u tu računicu mobilnost korisnika, aplikacije i udaljene pristupe, integracije…
Sve te kontaktne tačke predstavljaju velika mjesta rizika za modernu biznis infrastrukturu. Bitno je da o tome mislite na vrijeme i sistematski.
Security Operations Centar Orion telekoma je spreman da odgovori na sve izazove koje donosi digitalno okruženje u kojem živite i poslujete. Očuvajte integritet, povjerljivost i dostupnost podataka, infrastrukture i servisa.
Zaštita infrastrukture na mrežnom nivou konstantnim praćenjem i analizom ulazno-izlaznog kao i internog mrežnog saobraćaja. Postavljanje „barijere“ između različitih segmenata infrastrukture i sprečavanje neovlašćenog pristupa.
Praćenje endpointa (radne stanice, serveri, mobilni uređaji) kako bi se detektovali, analizirali i spriječili kibernetički napadi. Korišćenje naprednih alata koji omogućavaju prikupljanje i analizu telemetrijskih podataka u cilju otkrivanja neregularnosti, analize prijetnji i njihovo uklanjanje.
Omogućavanje integriteta i dostupnosti web aplikacija kroz njihovu zaštitu u realnom vremenu. Zaštita web aplikacija, API-ja kao i backend-a od napada među kojima su: napadi na aplikacionom nivou, zero day napadi, botovi, kroz nadgledanje, filtriranje i blokiranje malicioznog HTTP/HTTPS saobraćaja.
Kontrola pristupa osjetljivim ili povjerljivim podacima bilo da se oni nalaze u bazama podataka ili u fajlovima (struktuirani i nestruktuirani podaci). Omogućava kontrolu u realnom vremenu, maskiranje podataka i ispunjavanje svih zahtjeva zakonskih ili regulatornih regulativa.
Identifikacija i analiza potencijalnih slabosti u informacionim sistemima (infrastrukturi), mrežama ili aplikacijama koje bi napadač mogao da iskoristi, kao i identifikacija i analiza rizika koji nastaju kao posledica uspješnog napada. Služi za razumijevanje slabosti sistema.
Simuliranje kibernetičkih napada kako bi se iskoristile ranjivosti i tačno procijenio tip i obim štete nastale kao posledica uspješnog napada. Služi za testiranje efektnosti bezbjednosnih kontrola i sistema.
Upravljanje digitalnim identitetima i njihovom pristupu resursima. Obezbjeđivanje da odgovarajuće osobe imaju pristup odgovarajućim resursima u pravo vrijeme i iz pravih razloga.
Kontrola pristupa privilegovanih korisnika kao što su administratori, kontraktori i konsultanti i njihovih aktivnosti nad kritičnim sistemima i podacima. Neke od funkcionalnosti su: snimanje sesija, whitelist i blacklist komandi, analiza ponašanja (behavioral analytics), sef privilegovanih kredencijala.
SIEM (Security Information and Event Management) je vitalan alat u sajber zaštiti koji služi za praćenje, detekciju i reagovanje na bezbjednosne prijetnje. Ova tehnologija integriše prikupljanje i analizu sigurnosnih podataka iz različitih izvora, koristeći algoritme i pravila za identifikaciju sumnjivih aktivnosti.
Očuvanje kibernetičke bezbjednosti je neprekidan posao. Uz pomoć naših stručnjaka, postavite procese, procedure i standarde za optimalnu zaštitu u digitalnom okruženju.
U svakom trenutku možete od nas dobiti prave savjete. Iskoristite naše dugogodišnje iskustvo, riješite probleme lakše i otkrijte slabosti brže.